Одессе 600 лет — утверждают историки (обновлено)

Одессе – 600! Ни больше, ни меньше, уверены некоторые одесские исследователи. Они предлагают закрепить новую дату основания города официально.

Историки Тарас Гончарук и Анатолий Мисечко совместно с краеведом Тарасом Максимюком представили свою теорию основания Одессы. Текущий возраст города, 220 лет, ошибочен, считают исследователи.

ТАРАС ГОНЧАРУК, историк:»Існували різні традиції, пов’язані з суто ідеологічним підходом до цього питання. Зокрема, в Російській імперії було прийнято визначати, особливо на завойованих територіях дату заснування від того часу, як прийшла російська влада. Перша письмова згадка – достатньо цікава. Вона пов’язана з тим, що з допомогою одного правителя іншому – правителя католицького, правителю православному – у 1415 році польський король Ярослав Ягайло надіслав транспорт, допомогу зерном візантійському імператору з свого королівського порту Коцюбієва. Характерно, що місто згадується не як зимівник для полювання, а саме, як порт».

Исследователи предлагают признать свои изыскания на уровне городского совета. И обещают депутатам и чиновникам, способным принять такое решение, место в истории.